Alternates
M3221
CHAMPION
$3.20
In Stock
Add to Wishlist
In Stock - Ready to Ship
$32.79
| Manufacturer | CHAMPION AEROSPACE |
|---|---|
| Alternates | 1 Alternate(s) Part(s) Available |
| Schedule B | 8807.10.0030 |
| Shipping Weight | 0 |
| ECCN | 9A991(d) |
| Hazmat | F |
| PN Condition | NE |
Champion Aerospace M3221-10 Bearing Cap Screw (Pack of 10) — 8-32 x 5/8, aviation-grade fastener for engine/accessory assemblies; reliable replacement part built to Champion Aerospace specifications.
| Specification | Value |
|---|---|
| Part Number | M3221-10 |
| Description | Bearing Cap Screw, 8-32 x 5/8, Pack of 10 |
| Manufacturer | Champion Aerospace |
| Quantity per Pack | 10 |
| Thread Size | 8-32 |
| Length | 5/8 in |
| Type | Bearing Cap Screw |
| Packaged Weight | 0.01 lb |
| Packaged Dimensions | 3.9 in L x 3 in W x 0.3 in H |
Regulatory: ECCN 9A991; Schedule B 8807.10.0030.
In Stock